Støt som virksomhed
Vi samarbejder med mange virksomheder, som er med til at gøre en forskel for alvorligt syge børn
Indgå et samarbejde – mulighederne er mange
Vi har mange former for partnerskaber og er altid åbne for nye samarbejder, som både kan bidrage til jeres CSR-strategi og samtidig give større synlighed til jeres virksomhed.
I kan for eksempel engagere jeres medarbejdere i vores aktiviteter, men I kan også involvere kunder i kampagner, donere penge eller produkter. Vores tilbud skaleres efter jeres engagement – læs mere om sponsorpakkerne her.
Hvis jeres virksomhed er interesseret i et samarbejde med SMILfonden, er I velkomne til at kontakte partnerskabsansvarlig Simone Broholm på [email protected] eller 21 98 04 94.
Hvis I som virksomhed ønsker at støtte med et beløb med det samme, klik her:

Henrik Hjorth – Salgsdirektør, Comwell Hotels
Comwell Hotels – den ultimative forkælelse
Comwell Hotels og SMILfonden har samarbejdet siden 2017. Comwell Hotels’ smukke hoteller og omgivelser giver de bedste forudsætninger for at forkæle vores familier. Hotellerne har dannet rammen for årets to SMILcamps, forældreforkælelse med koncerter og rekreationsweekender.
Cloetta – med fra starten
Cloetta har støttet SMILfonden helt fra start og har i den grad en stor del af æren for SMILfondens fremgang og vækst. Udover økonomisk støtte donerer de også kvalitetsprodukter, blandt andet slik og nødder, som vi forkæler SMILfondens børn og familier med til vores aktiviteter.

Her kan ses nogle af de virksomheder, SMILfonden samarbejder med i dag, og som betyder meget for os










