Bestyrelse, medarbejdere og frivillige

Hos vores medarbejdere finder du altid et stort SMIL.

SMILfonden er en velgørende forening med en frivillig bestyrelse.

Bestyrelsen afholder jævnligt bestyrelsesmøder, hvor SMILfondens arbejde bliver udviklet, planlagt og evalueret.

Medarbejdere

Sisse Fisker

Stifter og direktør

sisse@smilfonden.dk

Henrik Stahl

Partnerskabschef

henrik@smilfonden.dk

Vibeke Finsen

Sekretariatsleder

vibeke@smilfonden.dk

Cecilia Demant

Kommunikation

cecilia@smilfonden.dk

Klaus Leonhardt

Fundraiser

klaus@smilfonden.dk

Maria Kirkeskov Jensen

Projektleder

maria@smilfonden.dk

Kristina Andersen

Projektleder

kristina@smilfonden.dk

Michella Jacobsen

Projektleder

michella@smilfonden.dk

Theresa Valbæk

Fundraiser

theresa@smilfonden.dk

Bestyrelse

Simon Hesse Hoffmann

Bestyrelsesformand

Gerd Maria May Hertz

Stifter, Room of Solutions

Michael Løve

CEO Netto International, Salling Group

Niels Kornerup

Partner, Bech-Bruun

Louise Fredbo

Fremtidsforsker

Charlotte Blix

Leder af BørneUngeProgrammet og Ungdomsmedicinsk Videnscenter, Rigshospitalet

Allan Feldt

CEO, SEiMEi

Dorte Horsholt

Selvstændig erhvervsdrivende

Frivillige

Mette Jessen

Syd

info@smilfonden.dk

Karina Mortensen

Sjælland

karina@smillfonden.dk

Helle Selmann

Sjælland

helle@smilfonden.dk

Charlotte Bendsen

Aarhus

charlotte@smilfonden.dk

Merethe Holme

Vest

info@smilfonden.dk

Jette Uhrenholt

Nord

jette@smilfonden.dk

Maja Aagaard

Sjælland

maja@smilfonden.dk

Pernille Holck Madsen

Østjylland

pernille@smilfonden.dk

Astrid Ring

Nord

astrid@smilfonden.dk

Malene Landbo

Projektleder

malene@smilfonden.dk