Bestyrelsen

SMILfonden er en velgørende forening med en frivillig bestyrelse. Bestyrelsen afholder jævnligt bestyrelsesmøder, hvor SMILfondens arbejde bliver udviklet, planlagt og evalueret.

 

Sisse Fisker, Bestyrelsesformand og stifter
TV-vært, foredragsholder og forfatter
sisse@smilfonden.dk

Gerd Maria May Hertz, Næstformand
Redaktionel udviklingschef, Jysk Fynske Medier
gerd@smilfonden.dk

Dorte Horsholt, Kasserer
Økonoma og selvstændig landmand
dorte@smilfonden.dk

Allan Feldt, Bestyrelsesmedlem
Stifter og daglig leder af SEiMEi ApS
allan@seimei.me

 

Camilla Stokholm Bjørkmann, Bestyrelsesmedlem
Uddannet Farmakonom, Iværksætter og i dag fungerende direktør i Empano
camillab@smilfonden.dk

Stine Fogh, Bestyrelsesmedlem
Leder af geoteknisk laboratorie, Geo
stine@smilfonden.dk

Camilla Dalum Madsen, Bestyrelsesmedlem
Advokat, Gefion Group
camilla@smilfonden.dk